TERMÉSZETTUDOMÁNYOS DIÁKSZIMPÓZIUM

Kedves Diákok!

A szolnoki Varga Katalin Gimnázium 2018. április 19-én (csütörtök) 930 órától rendezi meg hagyományos természettudományos diákszimpóziumát a 7-8. osztályos és középiskolás diákok számára.

A szimpóziumon a tanulóknak 5-10 perces előadást kell tartani természettudományos témával kapcsolatban, ezért azon diákok jelentkezését várjuk, akik különös érdeklődést mutatnak természettudományok iránt. A két tanítási nyelvű osztályokból a tanulók angol nyelvű előadásokat tartanak.

A szimpózium szekciói:

• fizika, földrajz és informatika szekció;
  • biológia, kémia, környezet- és egészségvédelem szekció;
  • angol nyelvű természettudományos szekció.

Az elbírálás során előnyt élveznek azok az előadások, melyek részben saját megfigyeléseket, vizsgálatokat is tartalmaznak.

Jelentkezési határidő: 2018.április 11. (10.00 óráig).

A jelentkezéseket a honlapunkon található jelentkezési lapon a

titkar@vargaszolnok.hu címre kérjük továbbítani.

Gimnáziumunk diákjai jelentkezésüket a szaktanárral való egyeztetés után Dr. Nagy Béla intézményvezető-helyettesnek is leadhatják.

A jelentkezés tartalmazza a tanuló nevét, osztályát, iskoláját, az előadás címét (angol nyelvű előadás esetén angolul), valamint az eszközigényeket. Az előadást ppt formátumban kérjük tervezni, de más szemléltetési lehetőséget (CD-, DVD lejátszó) is biztosíthatunk.

A jelentkezési lap letölthető:Jelentkezési lap-18